+38-(0564)-92-33-89

    ndibpgknu@gmail.com

Зв'язатись з нами

Загальна площа міста Кривого Рогу становить 43,0 тис. га. Територія міста загального користування становить понад 12,0 тис.га. Щодня КП “Сансервіс” викошує понад 20 га трави, бур’яну, рослин-алергенів на території міста. Для виконання поточних заходів на всій території міста загального користування знадобиться понад 600 днів.

У зв’язку з цим, виникає необхідність у застосуванні ефективних, обґрунтованих методів боротьби з карантинними рослинами. За дорученням міського голови та за підтримки депутатів Криворізької міської ради у 2017 році за рахунок коштів міського фонду охорони навколишнього природного середовища передбачено реалізацію  важливого та соціально необхідного природоохоронного заходу “Проведення досліджень та обґрунтування методів боротьби з амброзією та іншими карантинними рослинами, рослинами-алергенами”.

Науково-дослідний інститут безпеки праці та екології в гірничорудній і металургійній  промисловості Державного вищого навчального закладу “Криворізький національний університет” (далі – НДІБПГ КНУ) виступає виконавцем цих досліджень.

Працівниками НДІБПГ КНУ за участі представників управління екології виконкому Криворізької міської ради, виконкомів районних у місті рад та небайдужих до даної проблеми громадських активістів було проведено ряд виїзних нарад по районах міста з метою обстеження та визначення ділянок для проведення практичних досліджень методів боротьби з амброзією та іншими карантинними рослинами, рослинами-алергенами. Для проведення досліджень застосовуватимуться фітоценотичний, хімічний та механічний методи, які є доступними, дозволені для використання, безпечними для навколишнього природного середовища, здоров’я людей та  відповідають вимогам чинного законодавства України.

В результаті виконання даних досліджень планується визначення та обґрунтування найбільш ефективного, екологічно безпечного методу боротьби з амброзією та іншими карантинними рослинами, рослинами-алергенами в умовах антропогенного середовища міста, а також визначення найбільш сприятливого періоду для початку проведення робіт боротьби з карантинними рослинами. Ділянки визначено згідно із діючими санітарними нормами, які регламентують застосування всіх методів боротьби з амброзією, у тому числі застосування гербіцидів. Для об’єктивності даних досліджень ділянки обрано у різних районах міста Кривого Рогу.